SLEDUJTE NÁS

Vlakem zdarma z Košic na koupaliště do Maďarska

Když udeří na Košický kraj velká vedra, je na ulici přímo k nevydržení. Ideální je pak strávit den na koupališti opalováním a chlazením se v bazénu. Jste studenti, bydlíte v Košicích a nechce se Vám platit každý den 4 € za Triton nebo Mestskú plavareň? Poradíme jak si zdarma zajet do Maďarska na koupaliště.

satoraljaujhely

Když roku 1945 byla stanovena hranice mezi Československem a Maďarskem, zůstalo na území Slovenska mnoho maďarských vesnic a měst. Nová hranice od sebe oddělila vesnice, rodiny a dokonce celá města. Příkladem tohoto může být Sátoraljaújhely (Šátoraljaujhej) jehož drobná část zůstala na Slovensku pod jménem Slovenské Nové Mesto.

Do Slovenského Nového Mesta jezdí osobní vlak z Košic každé dvě hodiny, někdy dokonce častěji. Pokud máte nárok na bezplatnou přepravu vlaky, můžete se tam zdarma vypravit. Jen pár desítek metrů od stanice stojí hraniční most a rázem jste v Maďarsku. Po cestě budete pokračovat po hlavní křižovatku (naproti přes cestu bude most a Penny market). Na Křižovatce se dáte doleva a hned na další po 200m po levé straně bude městské koupaliště. Celkem je to asi 900m (10min) pěšky od vlakové stanice.

Vstupné celodenní pro studenty činí jen 700 forintů (2,2€), dospělí lístek stojí 1100 forintů (3,5 €). V ceně máte i zamykatelné šatní skříňky. Městské koupaliště (Városi uszoda) není žádným akvaparkem, jsou tu jen dva bazény s 28 stupňovou vodou. V pracovní dny je tu jen málo lidí. Otevřeno je od 8.00 do 20.00 a u pokladny je okénko s pivem, zmrzlinou a pečivem.

Návštěva městského koupaliště v Sátoraljaújhely může být zajímavým a levným zpestřením horkých letních dnů a nabízí pro studenty zajímavou alternativu ke košickým plavárnám. Cestu do Maďarska můžete spojit i s levnými nákupy a posezením v krásném historickém centru, do kterého Vás dovede most hned napravo při východu z koupaliště.

Podpořte nás :)      


ČTĚTE TAKÉ:

CESTOVÁNÍ ZDARMA
PO SLOVENSKU
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
SKANDINÁVII (1. DÍL)
LEDOVÝ HOTEL
JEDINEČNÝ MRAZIVÝ ZÁŽITEK
PERFEKTNÍ JESKYNNÍ LÁZNĚ
ZA PÁR KORUN