SLEDUJTE NÁS

Neomezený týden cestování po Belgii

Belgické dráhy (SNCB) nabízejí všem mladým cestovatelům do 26 let speciální jízdenku s týdenní platností. Vyjde Vás jen na 12-17 € (318-450 Kč) a díky ní můžete za sedm dní procestovat celou Belgii. Akce platí po dobu belgických letních prázdnin. Pokud tyto prázdniny nemůžete, nebo už máte přes 26 let, pročtěte se naše další články o tom, jak levně cestovat po Belgii celoročně!

Belgické dráhy se rozhodly umožnit mladým lidem o prázdninách levně navštívit své příbuzné ve všech koutech Belgie. Proto na belgické prázdniny (01.07.2017-14.09.2017) zavádějí jízdenku Go Unlimited za 12 € a těžit z toho můžete i vy. Lístek má týdenní platnost, avšak pouze ve vytyčené době prázdnin. Koupit jej může každý, kdo před prvním dnem platnosti neoslavil 26. narozeniny. Go Unlimited je nutné nahrát na obdobu IN karty, která se jmenuje MOBIB card; zařídit si jí můžete na počkání na jakémkoliv nádraží za 5 €. K získání MOBIB card potřebujete jen svůj doklad totožnosti a vyplňenou žádost, kterou si můžete stáhnout zde. Žádost je sice ve francouzštině, ale v našem souboru naleznete i návod jak formulář vyplnit.

V době letních prázdnin je navíc k dispozici i varianta měsíční letní jízdenky za 25 € + MOBIB karta.

Jakmile máte Go Unlimited, můžete cestovat, co hrdlo ráčí, ovšem pochopitelně pouze ve 2. třídě. V některých povinně místenkových vlacích, je nutné před cestou dokoupit místenku (týká se to např. vlaků Thalys, TGV, Eurostar, nikoliv však vlaků InterCity). S jízdenkou není nárok na kompenzaci při zpoždění vlaku ani zajištění náhradní dopravy, pokud vám ujede poslední spoj. Pokud přilétáte na Bruselské letiště a budete odtud vyrážet vlakem na svou první cestu, měli byste ještě vědět, že jízdenka nezahrnuje tzv. Redevance Diabolo, tedy poplatek 5,09 € za využití vlaku z letiště; ten jste povinni si extra doplatit. Jestliže přijíždíte nebo opouštíte Belgii po zemi, Go Unlimited platí jen do posledního tarifního bodu na území Belgie, nikoliv po samotnou hranici. Inspiraci k tomu, jak se levně do Belgie dostat, můžete najít ve třetím díle naší série o levném cestování v Belgii.

Pokud se vám tyto prázdniny na prozkoumávání Belgie nehodí, nebo už jste dosáhli 26 let, vůbec si z toho nic nedělejte. Přečtěte si naše další články, kde se dočtete jak levně cestovat po Belgii bez ohledu na nějaké promo akce. A pokud nechcete, aby vám unikly další podobné tipy, přidejte si nás na našem Facebooku

levné cestování po Belgii, Go Unlimited


Nenchte si ujít i další tipy :)      


ČTĚTE TAKÉ:

CESTOVÁNÍ ZDARMA
PO SLOVENSKU
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
SKANDINÁVII (1. DÍL)
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
BELGII (1. DÍL)
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
FRANCII (1. DÍL)