SLEDUJTE NÁS

Neomezené týdny cestování po České republice

Je tu léto a s ní i možnost procestovat Českou Republiku křížem krážem dle libosti. V červenci a v srpnu si můžete vybrat jakýchkoliv 7, nebo 14 po sobě jdoucích dnů a oddávat se neomezeným jízdám vlakem. Stačí si koupit Letní jízdenku Českých drah od 690 Kč.

Od 1.7. do 31.8. si můžete kdykoliv koupit jízdenku na léto ČD. Platí po sobě jdoucích 7, nebo 14 dní, a vyplatí se Vám už při dvou plánovaných cestách z Ostravy do Prahy. Je to ideální příležitost poznat česká města, památky UNESCO nebo se toulat po národním parku Šumava a případně se svést lokálkou.

Jízdenka je nepřenosná, je na jméno a průvodčí může vyžadovat doklad totožnosti. Cena jízdenky na 7 dní je 690 Kč pro držitele Inkarty s jakoukoliv aplikací (např. IN25) nebo ISIC. Pro ostatní stojí týdení jízdenka 790 Kč. Dvoutýdenní je v porovnání s kratší verzí finančně výrazně výhodnější; 14 po sobě jdoucích dnů vyjde na 990 Kč pro držitele IN karet s aplikací nebo karty ISIC, pro ostatní platí cena 1 190 Kč. Pozor platnost jízdenky končí nejpozději 31.8., tj. pokud ji zakoupíte 29.8. je platná jen 3 dny.

Zakoupit jízdenku na léto si můžete od pondělí 6.6. na libovoné přepážce či na eshopu ČD zde, první den platnosti si stanovíte, kompletní podmínky můžete stáhnout zde. Do 2. třídy všech vlaků můžete jednoduše dle libosti nastupovat, výjimku tvoří vlaky SC Pendolino, kde jste povinni dokoupit si místenku.

Systém nově umožňuje i cestovat 1. třídou, přičemž hradíte rozdíl ceny jízdenky mezi oběma třídami. Druhým způsobem jak okusit 1. třídu, mají držitelé Inkaret, na ty totiž možné nahrát týdenní doplatek do 1. Třídy za 250 Kč. Nákup Inkarty bez aplikace stojí 100 Kč. Tedy zcela teoreticky si můžete koupit novou Inkartu (100 Kč), týdenní letní jízdenku (690 Kč), doplatek do 1. Třídy (250 Kč) a ve výsledku jezdíte celý týden po ČR první třídou za 940-1040 Kč.

Celostátní letní jízdenku můžete kombinovat s dalšími našimi tipy. Jmenujme si několik z nich! Při doplacení 110-250 Kč se můžete podívat z libovolného místa v ČR do Drážďan, návod včetně průvodce městem najdete zde. Nepatříte náhodou mezi ty, jež mají vlakovou dopravu zdarma na Slovensku? Veškeré podmínky, podrobnosti a návod jak si vyřídit průkaz na bezplatné cestování po Slovensku najdete v tomto článku, v kombinaci s Letní jízdenkou ČR doplatíte jen 26 Kč za přejezd osobním vlakem mezi Mosty u Jablunkova a Čadcou nebo mezi Břeclaví a Kúty, z první slovenské stanice již cestujete bezplatně.

Na naší stránce Right Place Right Time naleznete i další rady a zajímavosti, např. o Letní jízdence pro Slovensko nebo Rakousko. Pokud nechcete, aby vám něco nového uniklo, stačí si nás jen přidat na facebooku.

Right Place Right Time mapa cestování ČR ČD
Petrohrad

Podpořte nás :)      


ČTĚTE TAKÉ:

JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
BELGII (1. DÍL)
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
SKANDINÁVII (1. DÍL)
CESTOVÁNÍ ZDARMA
PO SLOVENSKU
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
UKRAJINU (1. DÍL)