SLEDUJTE NÁS

vypravte se z Bratislavy do Vídně denně jen za 1€

Společnost Slovaklines spustila již v polovině roku 2015 možnost kupovat super levné autobusové jízdenky z Bratislavy do Vídně nebo zpět za 1€. Od 17. listopadu 2015 se k ní přidává i Regiojet. Pojďme se podívat, jaké podmínky musíte splnit a jaký je mezi nabídkami rozdíl.

ZSSK vlaky

Slovaklines

První a již dlouho zavedenou společností na trhu je Slovaklines. Podmínkou pro koupi 1€ lístku je nutnost pořídit si jej s předstihem a po internetu. Slovaklines totiž vyčlenila v autobusech jen několik specifických míst za tuto cenu; musíte si tedy vyhledat volný spoj. Doporučujeme řešit nákup minimálně týden dopředu. Lístek pochopitelně nelze vrátit, ani přepsat na cizí jméno. Avšak pokud svůj autobus zmeškáte, můžete využít lístek na jakýkoliv další jedoucí spoj tentýž den, ovšem jen pokud je v něm stále volné místo. To je velká výhoda oproti Regiojetu, kde lístek automaticky propadá.

Autobusy Slovaklines vypravují 23 spojů denně, takže se opravdu nemusíte omezovat, první vyjíždí z Bratislavy před 5 hodinou ráno a poslední se vrací až po 11 večer. Autobusy jezdí na Vídeňské hlavní nádraží a přitom zastavují i na Vídeňském letišti Schwechat.

Příruční zavazadlo (20x30x50) je zdarma, do zavazadlového prostoru si můžete uložit až dvě další (1€ za kus). V autobuse je na území obou států k dispozici Wifi připojení a ve všech vozech je instalovaná klimatizace.


Regiojet

Pokud očekáváte vlaky Regiojet jedoucí z Bratislavy do Vídně, tak jste na omylu. Společnost Radima Jančury definitivně u autobusů opouští název Student Agency, který není pro dopravce příliš vhodný.

Žlutý dopravce od 18.11.2015 bude provozovat 16 párů autobusů. V provozu jsou přibližně od 4.30 a poslední se vrací do Bratislavy ve 21.25, což je ale dříve než poslední autobus Slovaklines. Na druhou stranu pokud cestujete na letiště a potřebujete stihnout let, k jízdence u Regiojetu máte automaticky pojištění, kdy se společnost zavazuje v případě poruchy autobusu zajistit Vám náhradní dopravu, či případně proplatit zmeškaný let.

Zaváděcí cena pro proniknutí na trh je také 1€, některé spoje však stojí 4€. Sleva pro studenty zatím není, což je vzhledem k nízké ceně stejně „nonsens“. Servis je stejný jako na všech linkách s Fun and Relax (nápoje a tisk zdarma, dotikové obrazovky), wifi je dostupná i na území Rakouska.

Otázkou zůstává, jak dlouho je možné tuto cenu udržet a kdy Regiojet přistoupí k jejímu zvýšení? Jisté je, že z tržeb 61€ (61 míst v autobuse) nelze náklady pokrýt. Pravděpodobně se Regiojet přikloní k modelu, který má Slovaklines, kdy je počet levných lístků limitován pro každý autobus. Realitou je, že teď je pravděpodobně historicky cenově nejpříznivější doba, kdy navštívit Vídeň!

Navíc studenti a důchodci mají nárok na bezplatnou přepravu vlaky na Slovensku, mohou se tak podívat do Vídně už za 2€. Standardní zpáteční vlakový lístek ZSSK Bratislava-Vídeň vyjde na 14€. Pokud přicestujete do Bratislavy vlakem na hlavní nádraží, je nutné se přesunout MHD na autobusové nádraží Mlýnské Nivy (spoj č. 210, 9 min).Máte zájem i o další tipy?      


ČTĚTE TAKÉ:

CESTOVÁNÍ ZDARMA
PO SLOVENSKU
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
SRBSKO
ŠVÉDSKÝ VYSOKOŠKOLSKÝ
SYSTÉM
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
SKANDINÁVII (1. DÍL)
LEDOVÝ HOTEL
JEDINEČNÝ MRAZIVÝ ZÁŽITEK
PERFEKTNÍ JESKYNNÍ LÁZNĚ
ZA PÁR KORUN